Privilegovaná planéta (DVD)

Mnoho vědců a filozofů tvrdí, že Země je jenom všední smítko prachu, která se bez jakéhokoliv cíle nebo smyslu pohybuje v obrovském oceánu kosmu. Uvádějí, že planeta Země není ničím významná. Podle všeho nás ale nejnovější astronomické objevy vedou přesně opačným směrem.

Dnes už víme, že komplexní život může na Zemi existovat jenom díky velice vzácné a precizně vyladěné množině faktorů. Jsme závislí na tom, že naše planeta má atmosféru b

ohatou na kyslík, velký měsíc, své konkrétní planetární sousedy a dále se vyznačuje přesnou polohou v rámci sluneční soustavy a naší galaxie Mléčná cesta. Ale to není všechno. Nejideálnější podmínky pro vědecké bádání vznikají zásluhou těch samých činitelů, díky kterým je Země pohostinná pro život. Prostřednictvím velkolepé počítačové animace, rozhovorů s popředními vědci a úžasných záběrů naší planety ve videodokumentu Privilegovaná planeta prozkoumáme ohromující spojení mezi lidskou schopností přežít a schopností těch samých lidí pozorovat vesmír a rozumět mu.

Je tato souvztažnost jenom obyčejná náhoda nebo ukazuje na hlubší pravdu o tom, že vesmír charakterizuje smysl a inteligentní design? Všechno ukazuje na to, že naše místo ve vesmíru bylo navrženo tak, aby se stalo lokalitou pro obrovské objevy o vesmíru.

Bonusy:

  • Hledání planet podobných Zemi
  • Putování k hranicím vesmíru
  • Otázky a odpovědi
  • Použitá literatura
  • Výběr kapitol

32 minut bonusového materiálu v angličtině.

DVD, 60 minut, zvuk anglicky, slovensky

Vydalo vydavatelství ORDO SALUTIS

Můžete jej zdarma zhlédnout ZDE.

Tento produkt je vyprodaný.